KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7753041

nr 775 3041

Gösta Grähs

(f. 1938), Sverige

Skulptur, Gösta Grähs (f. 1938), Keramik, Signatur finns, höjd: inkl sockel 83

Kondition: slitage, skador

Gösta Grähs, svensk keramiker och skulptör född 1938.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 september 2012
kl 18:52:31

3/9 18:16:07 1      Vinnande bud

Gösta Grähs

Läs mer om Gösta Grähs
Tilgman Keramik